Przejdź do treści

Konferencja KardioSzoK 2020

Nowe wyzwania w diagnostyce i terapii chorób serca w 2020 roku – to temat przewodni II Konferencji Kariologicznej KardioSzoK. Konferencję zorganizowała w dniach 10-12 stycznia 2020 r. Fundacja Prosto z Serca razem z Kliniką i Oddziałem Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Konferencję zorganizowała 10-12 stycznia 2020 r. Fundacja Prosto z Serca razem z Kliniką i Oddziałem Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Do Szczyrku przyjechało ponad 70 lekarzy i pielęgniarek z oddziałów w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku i Białej. – Mieliśmy zaszczyt gościć również Pana Profesora Jarosława Kasprzaka z Łodzi, dr hab. Michała Hawranka z Zabrza oraz dr n. med. Radosława Parmę z Katowic – mówi dr hab. n. med. Marek Gierlotka z Fundacji Prosto z Serca. – Ciekawym wykładom towarzyszyła burzliwa dyskusja. Spotkanie było też świetną okazją do wymiany doświadczeń oraz integracji naszej opolskiej kardiologicznej społeczności – dodaje.

Tematem przewodnim II Konferencji Kardiologicznej „KardioSzoK 2” były „Nowe wyzwania w diagnostyce i terapii chorób serca w 2020 roku”. Tematy wystąpień:

  • Zawał i co dalej – Prof. Jarosław Kasprzak
  • Postępy oraz trendy w wykonywaniu walwuloplastyki aortalnej w erze TAVI – dr n. med. Radosław Parma
  • Nowe polskie technologie w kardiologii interwencyjnej – dr hab. Michał Hawranek
  • PCI u chorych z licznymi obciążeniami – dr hab. Jerzy Sacha
  • Nowości diagnostyce i leczeniu nadciśnienia tętniczego – dr n. med. Piotr Feusette
  • Pacjent z cukrzycą t. 2 i niewydolnością serca – inhibitory SGLT2 w wytycznych – dr Aleksandra Kamińska-Kegel
  • Aktualne zalecenia dotyczące leczenia przewlekłej niewydolności serca – dr n. med. Piotr Wittek
Skip to content