Przejdź do treści

Start fundacji: wielki zjazd kardiologów w Opolu

Fundacja Prosto z serca zainaugurowała działalność w towarzystwie najlepszych specjalistów z całej Polski zajmujących się na co dzień chorymi w ostrych stanach kardiologicznych, którzy przyjechali do Opola na siódmą Konferencję i Warsztaty Sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Konferencji, która odbyła się w dniach 5-6 kwietnia 2019 r w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu towarzyszył też jubileusz 20-lecia Interwencyjnego Dyżuru Kardiologicznego w Opolu. Całość zorganizowali kardiolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w  Opolu i jednocześnie członkowie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, a także współzałożyciele Fundacji Prosto z serca – dr hab. n. med. Marek Gierlotka, prof. UO oraz dr n. med. Piotr Feusette.

Uroczystą galę otworzyli przewodnicząca rady fundacji i jej współzałożycielka prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak – prorektor Uniwersytetu Opolskiego ds. zarządzania i rozwoju oraz prezes fundacji dr n. med. Piotr Feusette. – To duma i radość, że spotykamy się w tym szczególnym momencie, wśród osób, które poświęcają swoje życie dla ratowania życia innych, które pracują z pasją, dla których dobro innych jest nadrzędną wartością – powiedziała prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak. – Jesteśmy tu, bo mamy marzenia – dodała prof. Piątkowska-Stepaniak. – Marzenia nas inspirują, a nasza fundacja ma pomóc nam je zrealizować. Dlatego jest potrzeba zbudowania koalicji przedsiębiorców, naukowców i lekarzy dla wspólnego dobra nas wszystkich! I tę budowę właśnie zaczynamy!

Prof. Piątkowska-Stepaniak i dr Piotr Feusette powitali blisko pięciuset gości zgromadzonych w sali CWK. Wśród nich m.in. prof. Marian Zembala – wybitny kardiochirurg, wykładowca na kierunku lekarskim UO, europosłanka Danuta Jazłowiecka, poseł Ryszard Galla, marszałek województwa Andrzej Buła oraz wicemarszałek Roman Kolek, wicewojewoda Violetta Porowska, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, biskup Paweł Stobrawa, ks. Zygmunt Lubieniecki, rektor UO prof. Marek Masnyk, prorektorzy UO prof. Izabella Pisarek i prof. Janusz Słodczyk, były rektor prof. Stanisław S. Nicieja, przyjaciel UO, przedsiębiorca i mecenas Karol Cebula, rektorzy opolskich uczelni, przedstawiciele środowiska naukowego oraz lekarskiego, w tym dyrektorzy szpitali z dyrektorem USK Dariuszem Maderą, a także grupa kardiologów z całej Polski, którzy przyjechali na konferencję.

Podczas gali uhonorowano dra n. med. Władysława Plutę, który 20 lat wcześniej wprowadził w Wojewódzkim Centrum Medycznym (dziś USK) 24–godzinny interwencyjny dyżur kardiologiczny. Szpital stał się jednym z pionierów leczenia tym systemem w Polsce, w wyniku czego udało się od tamtej pory uratować życie setek ludzi, którzy doznali zawału serca.

Dr Pluta otrzymał od Fundacji „Prosto z Serca” symboliczną statuetkę, zaprojektowaną przez prof. Mariana Molendę z UO. Na scenę zaproszono też współpracowników dra Pluty, którzy otrzymali okolicznościowe dyplomy i kwiaty.

Ukoronowaniem wyjątkowego wieczoru był koncert zespołu „Perfect” z jego liderem Grzegorzem Markowskim.

Skip to content