Przejdź do treści

Studencka Klinika Zdrowia

Jesteśmy grupą studentów kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, różnimy się pod względem zainteresowań medycznych. Są wśród nas między innymi przyszli kardiolodzy, diabetolodzy, endokrynolodzy, pediatrzy i onkolodzy. Stanowi to naszą siłę, ponieważ gwarantuje naszym pacjentom, ze żaden z nich nie zostanie pozostawiony bez pomocy. W pracy wspierają nas mentorzy, którymi są stanowiący fundament Opolskiej medycyny wybitni lekarze specjaliści. Na bazie naszych doświadczeń i ambicji powstał pomysł utworzenia Studenckiej Kliniki Zdrowia, której ideą chcemy Państwa zainteresować:

Czym jest Klinika?

Kliniki studenckie zrodziły się w latach 60. ubiegłego wieku i z biegiem lat stały się integralnym elementem systemów ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych oraz niektórych krajach europejskich. Jest to miejsce, do którego może przyjść każdy bez względu na wiek, status majątkowy czy narodowość i otrzymać bezpłatną poradę dotyczącą zdrowia. Każdemu potrzebującemu pomocy medycznej poświęcimy czas, aby pochylić się na jego problemami zdrowotnymi. Pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji ze studentami ostatnich lat kierunku lekarskiego, a w razie potrzeby także z lekarzami specjalistami.

Ponadto, chcemy organizować akcje profilaktyczne, mające na celu zwiększenie wczesnej wykrywalności i skuteczności leczenia wielu poważnych chorób, z którymi zmagają się pacjenci na Opolszczyźnie. W planach są programy dotyczące między innymi profilaktyki chorób układu krążenia, otyłości oraz nowotworów.

Skip to content