Przejdź do treści

Dzień serca w Opolu

W ramach akcji „Dzień Serca. Opolska ścieżka profilaktyki sercowo-naczyniowej” na pl. Kopernika w Opolu zaplanowano w sobotę (24.09) m.in. bezpłatne badania, konsultacje czy warsztaty zdrowego żywienia.

Na „Dzień serca” zaprasza prof. dr Marek Gierlotka, kierownik Oddziału i Kliniki Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. – To doroczne święto, które poświęcone jest promocji zdrowego stylu życia i zapobieganiu chorobom układu krążenia. I z tej okazji mieszkańcom Opola i województwa opolskiego proponujemy sprawdzenie kondycji swoich serc i naczyń krwionośnych. Spotkania potrwają do 15:00.

– Jedną z niewątpliwych atrakcji pikniku będzie karetka reanimacyjna i pokazy oraz szkolenia w zakresie reanimacji i udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie zapraszamy wszystkich, również dzieci do tego by zobaczyć, jak wygląda prawdziwa karetka, co należy robić, jak należy pomagać osobom, które nagle stracą przytomność – mówi prof. dr Marek Gierlotka.

Zastępca kierownika Oddziału i Kliniki Kardiologii USK dr Piotr Feusette dodaje, że w tym roku „Dzień Serca” został pomyślany jako ścieżka profilaktyczna. – Nasza ścieżka jest zaprojektowana jako ciąg przystanków, namiotów, w których będzie można zbadać ciśnienie krwi, poziom cukru, cholesterolu, określić stan tętnic obwodowych. Pozwoli to określić ryzyko sercowo-naczyniowe, czyli prawdopodobieństwo z jakim możemy zachorować na poważną chorobę układu krążenia.

Wyniki badań będzie można skonsultować na miejscu ze specjalistami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. 

Skip to content